انرژی های نو در ترکیه

طرح برق امید خورشیدی

چراغ رشد گیاه چیست؟

دوربین های مداربسته خورشیدی

انواع چراغ ال ای دی

پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
انرژی های نو

دوربین های مداربسته خورشیدی

دوربین مداربسته سیم کارتی چرخشی 4G یکی دیگر از محصولات حفاظتی نظارتی آشکار می باشد، دوربین های امنیتی آشکار معمولا جنبه بازدارندگی خواهند داشت به همین جهت توصیه می گردد، در اکثر محیط ها از دوربین های قابل رویت استفاده گردد.
این دوربین بیسیم خورشیدی 360 درجه دارای یک پنل خورشیدی می باشد، و از این رو و با استفاده از انرژی خورشیدی می تواند بهترین گزینه برای تهیه یک دوربین امنیتی-نظارتی مقرون به صرفه باشد.

1 سال قبل
آموزش

انواع چراغ ال ای دی

امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی در همه ی عرصه ها، در صنعت روشنایی هم شاهد ظهور انواع چراغ ها و تجهیزات نورپردازی با کاربردهای متفاوت هستیم. از لامپ های LED معمولی برای استفاده در منازل گرفته تا چراغ های استخری که فقط در داخل آب قابل استفاده هستند، همه و همه ویژگی هایی دارند که برای شناخت بهتر این محصولات و طبعاً خرید و فروش آن ها لازم است که در این باره بیشتر بدانیم.

1 سال قبل
برق

پکیج خورشیدی عشایر قابل حمل

پک خورشـیدی عشایری ۲۲۰ ولت یک پکیج کامل و کاربردی است که حمل بسیار آسانی دارد. نور مورد نیاز شما را در ساعات شب فراهم می کند. این پک کاربردی شامل یک مینی پنل خورشیدی و شارژر اختاپوسی جهت شارژ انواع موبایل است. کابل شارژ اختاپوس برای هر گوشی هوشمندی که دارید قابل استفاده است.

پک خورشیدی عشایری بسیار جمع و جور و سبک است. از مهم ترین مزیت های آن می توان به وزن کم، قابل حمل بودن و نصب و استفاده آسان اشاره کرد. علاوه بر این بسیار ارزان و مقرون به صرفه هستند.

کاربرد های پک خورشیدی عشایری
همانطور که از نام آن مشخص است، بیشتر توسط عشایر مورد استفاده قرار می گیرد. علاوه بر این زنبورداران، گله داران، چادرنشینان، کمپ های مسافرتی کوچک، باغ داران، ارگان های نظامی، ارگان های دولتی و کلیه اشخاصی که در شرایطی خاص نیاز به انرژی برق دارند، می توانند از این پک خورشیدی عشایری استفاده کنند.

پک خورشیدی عشایری چیست؟
یک صفحه خورشیدی شامل سلول های فتوولتائیک است، که از سیلیکون یا سایر مواد نیمه رسانا ساخته شده است. اندازه یک صفحه خورشیدی معمولی که در پشت بام ها دیده می شود، ابعادی در حدود ۶۵ ۳۹ ۳۹ اینچ دارد و برای مصارف مسکونی مورد استفاده قرار می گیرد.

به همین ترتیب، اندازه یک صفحه خورشیدی که در مزارع خورشیدی یا نیروگاه های خورشیدی تجاری مشاهده می شود، به طور کلی ۷۷ ۳۹ ۳۹ اینچ است. برخلاف این صفحات خورشیدی معمولی، انواع کوچکتری از صفحه خورشیدی وجود دارد که واجد شرایط صفحه های خورشیدی مینی هستند.

این پنل ها می توانند در اندازه هایی از ۰.۶ ۲.۵ ۲.۵۵ اینچ تا ۸.۸۵ ۵. ۵.۱۲ اینچ وجود داشته باشند و به آن ها پک خورشیدی عشایری گفته می شود.

پک خورشیدی عشایری چگونه کار می کند؟
سلول های فتوولتائیک در یک صفحه خورشیدی در معرض نور خورشید انرژی دریافتی را دریافت می کنند. آنها انرژی جذب شده را به نیمه هادی منتقل می کنند که به ایجاد یک میدان الکتریکی کمک می کند. در نتیجه ولتاژ و جریان را انتقال می دهد.

ویژگی های پک خورشیدی عشایری
میدان الکتریکی تولید شده تقریباً ولتاژ مستقیمی را شامل می شود. اما جریان آن با میزان تابش نور خورشید به سلول ها متفاوت است. یک صفحه کوچک خورشیدی معمولی می تواند بین ۰.۰۶ تا ۴ وات برق تولید کند. پک خورشیدی عشایری در مقایسه با نمونه های بزرگتر خود پانل های بسیار کوچکی هستند و بنابراین می توان از آنها برای کاربردهای کوچک که محدودیت فضا مطرح است استفاده کرد.

کاربردهای اصلی پک خورشیدی عشایری
از پک خورشیدی عشایری می توان برای تأمین انرژی تعداد زیادی از برنامه های کاربردی که به انرژی کم نیاز دارند استفاده کرد. آنها برای دستگاه هایی که انرژی زیادی مصرف نمی کنند مفید هستند. می توان از آنها برای تأمین انرژی ماشین حساب های جیبی، ساعت، چراغ قوه، دوربین، دستگاه های برقی و رادیو استفاده کرد.

همچنین می توانند لپ تاپ ها و تلفن های همراه را به صورت ترکیبی با باتری تغذیه کنند. این صفحات خورشیدی می توانند باتری ها را دوباره شارژ کرده و از برق رسانی مداوم اطمینان حاصل کنند.

منبع انرژی
پک خورشیدی عشایری منبع انرژی تجدید پذیر را فراهم می کنند. به همین ترتیب آن ها جایگزینی برای منابع انرژی که دارای هزینه های زیست محیطی هستند خواهند بود، مانند انتشار گازهای گلخانه ای که صدمات جبران ناپذیری را وارد می کنند.

اگرچه خرید پک خورشیدی عشایری ممکن است چندان کاربردی محسوب نشود. اما این موضوع برای افرادی با شرایط خاص صدق نمی کند. در شرایطی که دسترسی به سیم کشی برق و منابع این چنینی وجود ندارد، این پک خورشیدی به کمک شما می آید.

پک خورشیدی عشایری منابع تغذیه ای همه کاره برای دستگاه های کوچک هستند. این صفحات مینی به انرژی اندکی نیاز دارند. کافیست در طول روز شارژ شوند. به عنوان مثال می توان به رادیو، دوربین، چراغ قوه و ساعت اشاره کرد.

برخی از افراد وسیله هایی مانند تلفن های همراه و لپ تاپ ها را با صفحه های کوچک خورشیدی و باتری آن ها ترکیب می کنند. پک خورشیدی عشایری با جذب انرژی خورشیدی که به باتری ها توزیع می کنند، آنها را دوباره شارژ می کنند تا بتوانند به کار دستگاه ها ادامه دهند.

اندازه پک خورشیدی عشایری
اندازه پنل ها یک مزیت ساده نسبت به صفحات خورشیدی بزرگتر دارد. مدیریت و شارژ پانل های خورشیدی مینی راحت تر است. در واقع قابلیت انعطاف پذیری بالایی هم دارند که پنل های بزرگتر نمی توانند ارائه دهند. مینی پانل های خورشیدی را می توان به راحتی بسته بندی کرد و در سفرها، چه در هواپیما و چه در یک کمپینگ عشایری به یک نقطه دور برد و بدون برق از آن استفاده کرد.

از مهم ترین مزیت های پک خورشیدی عشایری
وزن کم
قابل حمل بودن
نصب آسان آنها که این مزیت به مصرف کننده کمک می کند تا بدون نیاز به متخصص ، به راحتی خود بتواند این سیستم خورشیدی را نصب و از آن استفاده کند
ارزان و مقرون به صرفه
با توجه به پک بودن تجهیزات ، به راحتی قابل حمل می باشد.
کاربرد پک خورشیدی عشایری
مناسب عشایر، زنبورداران ، گله داران ، چادرنشینان ، کمپ های مسافرتی کوچک ، باغ ها ، ارگان های نظامی ، ارگان های دولتی و …

محدودیت ها
همانطور که ذکر کردیم، پک خورشیدی عشایری برای کار با دستگاه هایی که به انرژی زیادی نیاز دارند مناسب است. شاید برای دستگاه هایی با برق مورد نیاز بیشتر کاربردی نباشند. حتی برای بسیاری از دستگاه های کوچکتر مانند رایانه های لپ تاپ، مینی پانل های خورشیدی به عنوان تنها منبع انرژی قابل اطمینان نیستند.

اما می توانند در کنار باتری کار کنند. علاوه بر این وقفه های برق در دستگاه هایی که با مینی پانل های خورشیدی کار می کنند معمول است. زیرا روزهای ابری می توانند دسترسی به منبع انرژی خورشیدی را محدود کنند.

جمع بندی
پک خورشـیدی عشایری یک پکیج کامل و کاربردی است که حمل بسیار آسانی دارد. نور مورد نیاز شما را در ساعات شب فراهم می کند. این پک کاربردی شامل یک مینی پنل خورشیدی و شارژر اختاپوسی جهت شارژ انواع موبایل است. کابل شارژ اختاپوس برای هر گوشی هوشمندی که دارید قابل استفاده است.

طرز کار پک خورشیدی عشایری به بیان ساده
همانطور که در ابتدا گفته شد، پک خورشیدی عشایری صفحات مینیاتوری هستند که انرژی خورشیدی را هدایت می کنند. انرژی را از خورشید دریافت می کنند و از آن برای تأمین انرژی یک محصول استفاده می کنند. مینی پانل های خورشیدی معمولاً قابل حمل و سبک هستند.

درصورتی که پانل های بزرگتر غیرضروری یا غیر عملی باشند می توان از این پک کاربردی در شرایط خاص استفاده کرد. انعطاف پذیری آنها یک مزیت است که آن ها را از صفحات خورشیدی در اندازه های بزرگ کامل متمایز می کند.

سفارش پک خورشیدی عشایری

1 سال قبل
انرژی های نو

سانورتر چیست؟

به عبارت ساده‌تر یک شارژر اینورتر نوعی اینورتر است که جریان مستقیم (DC) ذخیره شده در بانک باتری را به جریان متناوب (AC) تبدیل می‌کند.

در واقع سانورتر ترکیبی از دو دستگاه اینورتر و شارژکنترلر است که می‌تواند همزمان و یا مستقلاً عملکرد هردو را داشته باشد.

چیزی که باعث می‌شود این نوع اینورتر منحصر به فرد شود، توانایی آن برای تامین برق تجهیزات الکتریکی AC می‌باشد در حالی که به طور هم زمان باتری را نیز شارژ می‌کند.

اینورتر‌های همراه با شارژر به دو دسته اینورتر به همراه شارژر باتری اتوماتیک واینورتر به همراه شارژ کنترلر پنل خورشیدی تقسیم می‌شوند.

کاربرد SUNVERTER خورشیدی
بیشترین کاربرد این دستگاه برای سیستم‌های خورشیدی جهت کاهش هزینه‌ها و کارایی بالاتر با اتلاف انرژی کمتر می‌باشد.

در واقع این تجهیز در حالی که باتری را در حالت شارژ نگه می‌دارد انرژی بین آرایه‌های سیستم خورشیدی و شبکه را نیز مدیریت می‌کند.

تکنولوژی اینورتر‌های همراه با شارژر باتری شبیه UPS می‌باشد و در زمانی که برق شهر قطع شود اینورتر به صورت اتوماتیک وارد مدار شده و برق مورد نیاز مصرفی را تامین می‌کند.

با یک شارژر اینورتر، نه تنها می‌توان انرژی بی وقفه داشت ، بلکه انرژی اضافی خود را نیز مهار کرد و آن را به شبکه بازگرداند.

همچنین می‌توان زمانی که از انرژی تولیدی پنل استفاده نمی شود باتری را با برق شبکه شارژ نمود و انرژی اضافی را به شبکه بازگرداند.

1 سال قبل
برق

شیوه های تولید برق خورشیدی

شیوه های تولید برق خورشیدی
خورشید سرچشمه ی عظیم و بیکران انرژی است،که حیات زمین به آن بستگی دارد و همه ی انواع دیگر انرژی نیز به گونه ای از آن نشات گرفته اند.اگر تمام سوختهای فسیلی موجود در جهان را جمع کنیم و بسوزانیم ،این انرژی معادل تابش خورشید به زمین تنها برای 4 روز خواهد بود.و حرارت و نوری که در هر ثانیه از خورشید به زمین می رسد،میلیون ها ملیون برابر قدرت بمب اتمی منفجر شده در هیروشیما با ناکازاکی است. هر چند استفاده از انرژی خورشیدی هنوز آن قدر که باید توسعه نیافته است، اما انرژی مورد نیاز حدود 160 هزار روستا در جهان بر پایه ی انرژی خورشیدی است.همان گونه که می‌دانید کشور اندونزی از چندین هزار جزیره‌ی کوچک و بزرگ تشکیل شده‌است، و به کارگیری نیروگاه و خطوط انتقال در آن کشور در عمل امکان پذیر نمی‌باشد. لذا در اکثر روستاهای اندونزی انرژی خورشیدی تنها راه حل است، و به این طریق حدود 20 میلیون نفر از مردم اندونزی لازم را از طریق پنل خورشیدی کسب می‌کنند. بنابراین با تحقیقاتی که در سراسر دنیا در حال انجام است، به زودی استفاده و بهره‌برداری از نیروگاهای بزرگ خورشیدی همه‌گیر خواهد شد.
امروزه شش شیوه‌ی تولید برق از نور خورشید شناخته شده است:
1. آینه‌ی سهمی‌گون
2. دریافت کننده‌ی مرکزی
3. آینه‌های شلجمی (بشقابی یا یا استرلینک)
4. دودکش خورشیدی
5. استخر خورشیدی
6. سلولهای نوری (فتوولتاییک)
اما امروزه بیشتر با به‌کارگیری سلول‌های خورشیدی یا راه‌اندازی نیروگاههای حرارتی، انرژی خورشید را مهار می‌کنند.
نیروگاههای خورشیدی با هزینه‌ای بسیار کم، بدون تولید گازهای مخرب و بدون اشتغال فضاهای مفید، بزودی جایگزینی کامل برای نیروگاههای سوخت فسیلی خواهند بود. کشور ما، بر کمربند خورشیدی زمین قرار دارد و یک چهارم مساحت آن را کویرهایی با شدت تابش بیش از 5 کیلو وات ساعت به متر مربع، پوشانده است که اگر یک درصد این مساحت برای ساخت نیروگاه خورشیدی با بازده 10 درصد به کا برود، تقریبا” 63 ملیون مگا وات ساعت برق (یعنی حدود 4 برابر تولید فعلی برق در کشور )تولید خواهد شد. مهم ترین فناوری های موجود در زمینه‌ی انرژی خورشیدی حرارتی، تمرکز انرژی خورشیدی و فتوولتاییک است. سلول‌های فتوولتاییک از آفتاب سوخت می‌گیرند نه از حرارت. این سلول‌ها که غالبا” از سیلیکن نیمه‌هادی ساخته شده‌اند، نور آفتاب را مستقیما” به برق تبدیل می‌کنند.ساده‌ترین سلول‌های فتوولتاییک نیروی مورد نیاز ساعتهای مچی و ماشین حساب‌ها را تامین می‌کنند. در فرآیند فتوولتاییک، ذرات نور که فوتون نام داشته، به داخل سلول‌ها نفوذ کرده و با آزاد کردن الکترون از اتم‌های سیلیکن جریان الکتریکی تولید می‌کنند.تا زمانی که تابش نور خورشید به داخل سلول ادامه یابد الکتریسیته تولید می‌شود. این سلول‌ها الکترون‌های خود را مانند باتری‌ها تمام نمی‌کنند، آنها مبدل‌هایی بوده که یک نوع انرژی (خورشیدی) را به نوعی دیگر (جریان الکترونها)تبدیل می‌کند

1 سال قبل
1 2 3 6
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.